De energie transitie is een opgave van formaat. De omschakeling naar een schone economie en duurzame energievoorziening is nodig om de aarde leefbaar te houden. En de vraag naar energie neemt iedere dag toe. Dit vraagt veel van alle partijen in de keten. Stedin Groep staat midden in deze transitie en vervult daarin voor Nederland een essentiële functie. PRCS ondersteunt Stedin bij haar transitie door het vormgeven van het programma, het begeleiden van de bijeenkomsten en soms door delen van het programma te verzorgen.  

Een grote opgave aan de harde én zachte kant.
De opgave waar Stedin voor staat is groot en complex. Het vraagt een (zeer) lange termijnvisie en planning voor een technisch complex vraagstuk met grote ontwikkelingen. En dat in een markt waarin personeel schaars is, wet- en regelgeving soms onvoorspelbaar en er vele spelers op de internationale markt elkaar beconcurreren op mensen, grondstoffen, onderdelen en leveranciers.

Voor de medewerkers binnen Stedin is het iedere dag topsport om doelen te realiseren. Dit geldt voor alle medewerkers. Voor degenen die direct klanten bedienen, degenen die de fysieke infrastructuur verder uitbouwen en beheren en natuurlijk ook voor de top van de organisatie.

Deze transitie vraagt dan ook veel van de organisatie op vele vlakken. Zowel op de harde en inhoudelijke kant, zoals het delen van informatie en ervaringen en het leren van de buitenwereld. Daarnaast legt het een grote druk op de mensen en dus vergt het veel van de zachte en menselijke kant. In verbinding blijven met elkaar, het bespreken van zorgen, frictie en issues en zo werken aan een optimale samenwerking zijn daarmee net zo essentieel als de harde en inhoudelijke kant.

Een sterke coalitie om de transitie vorm te geven.
Iedere dag wordt er gewerkt aan het vormgeven van en uitvoering geven aan de energietransitie. In vele samenstellingen, met diverse structuren en overleggen. Een van deze structuren betreft de Strategische Coalitie bestaande uit de Raad van Bestuur en haar direct reports. Deze Strategische Coalitie komt 4 à 5 keer per jaar bijeen in 1 of 2-daagse bijeenkomsten en heeft als doel inhoudelijk te verdiepen op de strategische uitdagingen en te werken aan teamontwikkeling en verbinding. Dit met het oog op het realiseren van de lange termijn strategie.

Wat wij doen.
PRCS en Stedin werken de komende periode van vier jaar samen aan deze Strategische Coalitie bijeenkomsten. PRCS ondersteunt Stedin bij haar transitie door het vormgeven van het programma, het begeleiden van de bijeenkomsten en soms door delen van het programma te verzorgen.

Sander klein

Sander van Meurs

terug naar het overzicht

nog zo’n case

Quadraam Elk talent telt. Dat vraagt het ‘leren’ anders te organiseren. Wendbaar en meer op maat, zodat je aan kan sluiten op de specifieke wens, ambitie en talenten van de leerling. Dat is de droom. Het vraagt ook inzicht in je eigen organisatie. bekijk case Dunavie Een woningcorporatie met hart voor haar huurders en een belangrijke maatschappelijke rol. Dunavie verwacht in de komende jaren een flinke groei in haar huuraanbod. Het team Finance bereidt zich hier op voor middels een quickscan van alle financiele processen. bekijk case Universiteit Utrecht De strategisch noodzakelijke koers was duidelijk in het MT. Maar waarom is er weerstand tegen het plan bij medewerkers? Hoe krijgen we iedereen opgelijnd? En enthousiast om mee te bouwen? bekijk case Hofmeier De markt van vraag en aanbod naar tijdelijke financiële expertise is flink in beweging. Hoe kan je in deze tijden zorgen voor groei en continuïteit? En hoe kan je voor je klanten in de toekomst relevant blijven? bekijk case Gemeente Katwijk De gemeente Katwijk werkt hard aan het realtime beschikbaar krijgen van haar budgettaire- en personeelsinformatie. Samen met PRCS startte de gemeente het project Basis op Orde. bekijk case Europeesche Verzekering Voor Europeesche Verzekeringen hebben we een enorme afname van de doorlooptijd van schadeafhandelingen en een besparing van enkele miljoenen gerealiseerd. bekijk case Gemeente Almere De invoering van de Omgevingswet (en de Wet Kwaliteitsborging) is een van de grootste wetgevingsoperaties in Nederland. Twee veranderingen met een grote impact. Gemeente Almere had de wens om de invoering van deze wetten integraal aan te pakken. PRCS hielp. bekijk case QuadraamDunavieUniversiteit UtrechtHofmeijerGemeente KatwijkEuropeesche VerzekeringGemeente Almere